Kurs ciepłymi kamieniami


Masaż gorącymi kamieniami to głęboko odprężający, rozluźniający mięśnie, niwelujący zmęczenie i słabe tętno zabieg poprawiający przebieg energii w organizmie. Ten rodzaj masażu ma jednak dużo więcej zalet i wskazań. Nie każdy będzie mógł niestety skorzystać z jego pozytywnego oddziaływania. Komu nie zaleca się tego zabiegu i ile on kosztuje?
Czym jest masaż gorącymi kamieniami?
Masaż gorącymi kamieniami ma długą historię, sięgającą czasów starożytnych. Niektórzy twierdzą, że jest starszy od akupunktury, której elementy zresztą zawiera. 
Masaż rozgrzanymi kamieniami pochodzi z Indii oraz Chin, gdzie wierzy się w spójność ciała i ducha, za co odpowiada odpowiedni przepływ energetyczny. Aby ten strumień energii nie był blokowany czakry, czyli punkty energetyczne muszą być wolne od zaburzeń. Osoba wykonująca masaż gorącymi kamieniami powinna znać mapę czakr oraz meridianów, czyli ścieżek, które łączą poszczególne ośrodki energii w ciele. Kamienie będą bowiem układane, a następnie przesuwane w odpowiedni sposób wzdłuż tych kanałów energetycznych. Medycy z Dalekiego Wschodu wierzą, że zablokowane czakry powodują problemy ze zdrowiem fizycznym jak i psychicznym, wywołują zmęczenie organizmu i brak energii. 
Do tego rodzaju masażu nie nadają się wszystkie kamienie, najczęściej wykorzystuje się bazalt oraz marmur. Niektórzy masażyści wykonują masaż kamieniami wulkanicznymi, czyli stosują pierwotną metodę tego typu masażu. Kamienie muszą mieć odpowiedni rozmiar i kształt. Powinny być obłe i gładkie. Najpierw podgrzewa się je do temperatury około 50 stopni Celsjusza (wysokość temperatury jest zależna od wskazań do masażu oraz indywidualnych preferencji klienta). Można to zrobić w specjalnej kuchence lub w garnku (nie należy tego wykonywać w mikrofalówce). Następnie kamienie się osusza i natłuszcza np. oliwą, aby miały właściwy poślizg na ciele masowanego. Po zabiegu kamienie należy umyć oraz oczyścić w wodzie z solą morską z nagromadzonej złej energii.

Koszt kursu to 450 zł