Akupunktura

Akupunktura jest metodą polegającą na nakłuwaniu w celach leczniczych ściśle określonych miejsc na ciele człowieka – nazywanych „punktami akupunktury” lub „biologicznie aktywnymi punktami”za pomocą specjalnych igieł.
Według terminologii tradycyjnej energia „Qi” krążąca wzdłuż 12 meridianów (kanałów) ciała ludzkiego jest normalnie w równowadze. Zaburzenia przepływu tej energii wpływają na cały organizm, wtedy pojawia się ból, choroby, lub inne dolegliwości.
Poprawa przepływu koryguje to. Taki jest mechanizm działania akupunktury – odtworzenie równowagi energetycznej organizmu wykorzystując kombinacje punktów akupunktury, a powrót do zdrowia będzie następował niejako automatycznie. Osiąga się to na wiele sposobów, igły są jednym z nich.
Badania medyczne prowadzone w Stanach Zjednoczonych i innych krajach pozwalają w zachodnich terminach medycznych wyjaśnić to, co opisali starożytni Chińczycy kilkadziesiąt wieków wcześniej używając innej terminologii. Energię „Qi” będzie można zastąpić pojęciami elektromagnetyzmu. Dzisiaj wiele teorii stara się wytłumaczyć skuteczność akupunktury, która jest niezaprzeczalnym faktem.
Pragmatyczne podejście do akupunktury opiera się na fakcie, że organizm żywy jest homeostatem i, po usunięciu czynników zaburzających krążenie, sam wraca do stanu równowagi.
Akupunktura służy do leczenia większości chorób, dolegliwości, zlikwidowania nałogów, m.in.:
-układu nerwowego
-układu trawiennego
– serca, ciśnienia
-do poprawy wzroku; przy chorobach oczu
-do ODCHUDZANIA , uaktywnienia spalania tkanki tłuszczowej
-do poprawy energetyki organizmu, także dla osiągnięcia np.lepszych wyników sportowych
-do wyciszenia, zharmonizowania ciała
-profilaktycznie do poprawy zdrowia
USUWANIA LIKWIDACJI NAŁOGÓW ( palenie, alkohol, słodycze i inne uciążliwe nawyki)
-do zabiegów upiększania i odmładzania twarzy, skóry etc
Cena jednej sesji to 80 zł.
Zalecana seria: 10 sesji, to koszt  700 zł.